Avion, Pas-de-Calais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avion
Komunë
noform
Pamje nga Avion
Vendndodhja
Avion is located in Franca
Avion
Avion
48°01′35″V 4°18′03″L / 48.0264°V 4.3008°L / 48.0264; 4.3008Koordinatat: 48°01′35″V 4°18′03″L / 48.0264°V 4.3008°L / 48.0264; 4.3008
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Lens
Kantoni Avion
Ndërbashkësia Lens-Liévin
Kryetari Jacques Robitail
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.04 km2
Lartësia 52 m (m.n.d.)
Popullsia 17428 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62210
INSEE 62065


Avion është një komunëFrancë. Avionbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 17428 banorë dhe sipërfaqe 13.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]