Avirey-Lingey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avirey-Lingey
Komunë
noform
Pamje nga Avirey-Lingey
Vendndodhja
Avirey-Lingey is located in Franca
Avirey-Lingey
Avirey-Lingey
48°01′35″V 4°18′03″L / 48.0264°V 4.3008°L / 48.0264; 4.3008Koordinatat: 48°01′35″V 4°18′03″L / 48.0264°V 4.3008°L / 48.0264; 4.3008
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Les Riceys
Ndërbashkësia Région des Riceys
Kryetari Magali Rebours
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.85 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 220 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10340
INSEE 10022


Avirey-Lingey është një komunëFrancë. Avirey-Lingey bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 220 banorë dhe sipërfaqe 17.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]