Avon-la-Pèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avon-la-Pèze
Komunë
noform
Pamje nga Avon-la-Pèze
Vendndodhja
Avon-la-Pèze is located in Franca
Avon-la-Pèze
Avon-la-Pèze
48°23′23″V 3°39′18″L / 48.3897°V 3.655°L / 48.3897; 3.655Koordinatat: 48°23′23″V 3°39′18″L / 48.3897°V 3.655°L / 48.3897; 3.655
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Nogent-sur-Seine
Kantoni Marcilly-le-Hayer
Ndërbashkësia L'Orvin et l'Ardusson
Kryetari Frédéric Hazouard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.7 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 188 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10290
INSEE 10023


Avon-la-Pèze është një komunëFrancë. Avon-la-Pèze bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 188 banorë dhe sipërfaqe 12.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]