Avosnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avosnes
Komunë
noform
Pamje nga Avosnes
Vendndodhja
Avosnes is located in Franca
Avosnes
Avosnes
47°21′59″V 4°38′35″L / 47.366389°V 4.643056°L / 47.366389; 4.643056Koordinatat: 47°21′59″V 4°38′35″L / 47.366389°V 4.643056°L / 47.366389; 4.643056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Vitteaux
Ndërbashkësia CC du Canton de Vitteaux
Kryetari Patrick Guimont
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.54 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 75 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21350
INSEE 21040


Avosnes është një komunëFrancë. Avosnes bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 75 banorë dhe sipërfaqe 11.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avosnes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale