Avot, Côte-d'Or

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avot
Komunë
noform
Pamje nga Avot
Stema_figura
Vendndodhja
Avot is located in Franca
Avot
Avot
47°37′09″V 5°00′48″L / 47.619167°V 5.013333°L / 47.619167; 5.013333Koordinatat: 47°37′09″V 5°00′48″L / 47.619167°V 5.013333°L / 47.619167; 5.013333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Grancey-le-Château-Neuvelle
Ndërbashkësia Les Sources de la Tille
Kryetari Bernard Guillemot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.67 km2
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Popullsia 160 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21580
INSEE 21041


Avot është një komunëFrancë. Avot bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 160 banorë dhe sipërfaqe 21.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]