Avranville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avranville
Komunë
Vendndodhja
Avranville is located in Franca
Avranville
Avranville
48°25′27″V 5°31′44″L / 48.424167°V 5.528889°L / 48.424167; 5.528889Koordinatat: 48°25′27″V 5°31′44″L / 48.424167°V 5.528889°L / 48.424167; 5.528889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Neufchâteau
Kantoni Coussey
Ndërbashkësia Pays de Jeanne
Kryetari Maurice Rouyer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.89 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 66 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88630
INSEE 88025


Avranville është një komunëFrancë. Avranville bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 66 banorë dhe sipërfaqe 10.89 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]