Avrechy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrechy
Komunë
Vendndodhja
Avrechy is located in Franca
Avrechy
Avrechy
45°34′23″V 5°41′43″L / 45.5731°V 5.6953°L / 45.5731; 5.6953Koordinatat: 45°34′23″V 5°41′43″L / 45.5731°V 5.6953°L / 45.5731; 5.6953
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Clermont
Kantoni Clermont
Ndërbashkësia Plateau Picard
Kryetari Gérard Quesnel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.39 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 1097 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60130
INSEE 60034


Avrechy është një komunëFrancë. Avrechybën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 1097 banorë dhe sipërfaqe 12.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avrechy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale