Avreuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avreuil
Komunë
noform
Pamje nga Avreuil
Vendndodhja
Avreuil is located in Franca
Avreuil
Avreuil
48°02′46″V 3°59′57″L / 48.0461°V 3.9992°L / 48.0461; 3.9992Koordinatat: 48°02′46″V 3°59′57″L / 48.0461°V 3.9992°L / 48.0461; 3.9992
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Chaource
Ndërbashkësia Chaourçois
Kryetari François Delcher
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.33 km2
Lartësia 129 m (m.n.d.)
Popullsia 160 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10130
INSEE 10024


Avreuil është një komunëFrancë. Avreuil bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 160 banorë dhe sipërfaqe 10.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avreuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale