Avrigney-Virey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrigney-Virey
Komunë
Vendndodhja
Avrigney-Virey is located in Franca
Avrigney-Virey
Avrigney-Virey
47°20′07″V 5°46′46″L / 47.3353°V 5.7794°L / 47.3353; 5.7794Koordinatat: 47°20′07″V 5°46′46″L / 47.3353°V 5.7794°L / 47.3353; 5.7794
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Marnay
Ndërbashkësia Le Val Marnaysien
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.3 km2
Popullsia 384 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70150
INSEE 70045


Avrigney-Virey është një komunëFrancë. Avrigney-Virey bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 384 banorë dhe sipërfaqe 22.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]