Avril-sur-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avril-sur-Loire
Komunë
noform
Pamje nga Avril-sur-Loire
Vendndodhja
Avril-sur-Loire is located in Franca
Avril-sur-Loire
Avril-sur-Loire
46°49′14″V 3°21′30″L / 46.820556°V 3.358333°L / 46.820556; 3.358333Koordinatat: 46°49′14″V 3°21′30″L / 46.820556°V 3.358333°L / 46.820556; 3.358333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Nevers
Kantoni Decize
Ndërbashkësia Sud Nivernais
Kryetari Élisabeth Escurat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.86 km2
Popullsia 245 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58300
INSEE 58020


Avril-sur-Loire është një komunëFrancë. Avril-sur-Loire bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 245 banorë dhe sipërfaqe 24.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]