Avrilly, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrilly
Komunë
noform
Pamje nga Avrilly
Vendndodhja
Avrilly is located in Franca
Avrilly
Avrilly
46°20′03″V 3°58′54″L / 46.334167°V 3.981667°L / 46.334167; 3.981667Koordinatat: 46°20′03″V 3°58′54″L / 46.334167°V 3.981667°L / 46.334167; 3.981667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Vichy
Kantoni Dompierre-sur-Besbre
Ndërbashkësia Le Donjon–Val Libre
Kryetari Claudette Delorme
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.48 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 146 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03014


Avrilly është një komunëFrancë. Avrilly bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 146 banorë dhe sipërfaqe 11.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]