Avroult

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avroult
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Avroult is located in Franca
Avroult
Avroult
45°33′12″V 0°30′25″P / 45.5533°V 0.5069°P / 45.5533; -0.5069Koordinatat: 45°33′12″V 0°30′25″P / 45.5533°V 0.5069°P / 45.5533; -0.5069
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Saint-Omer
Kantoni Fauquembergues
Ndërbashkësia Fauquembergues
Kryetari Dominique Lardeur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.78 km2
Lartësia 141 m (m.n.d.)
Popullsia 539 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62560
INSEE 62067


Avroult është një komunëFrancë. Avroultbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 539 banorë dhe sipërfaqe 4.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avroult – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale