Awoingt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Awoingt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Awoingt is located in Franca
Awoingt
Awoingt
42°48′16″V 2°14′10″L / 42.8044°V 2.2361°L / 42.8044; 2.2361Koordinatat: 42°48′16″V 2°14′10″L / 42.8044°V 2.2361°L / 42.8044; 2.2361
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Cambrai
Kantoni Cambrai-Est
Ndërbashkësia Cambrai
Kryetari Gille Rouze
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.31 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 603 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59400
INSEE 59039


Awoingt është një komunëFrancë. Awoingtbën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 603 banorë dhe sipërfaqe 6.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Awoingt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale