Axiat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Axiat
Komunë
noform
Pamje nga Axiat
Vendndodhja
Axiat is located in Franca
Axiat
Axiat
42°47′05″V 1°45′25″L / 42.7847°V 1.7569°L / 42.7847; 1.7569Koordinatat: 42°47′05″V 1°45′25″L / 42.7847°V 1.7569°L / 42.7847; 1.7569
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Foix
Kantoni Les Cabannes
Ndërbashkësia Vallées d'Ax
Kryetari Maurice Sicre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.54 km2
Lartësia 880 m (m.n.d.)
Popullsia 24 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09250
INSEE 09031


Axiat është një komunëFrancë. Axiat bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 24 banorë dhe sipërfaqe 9.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Axiat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale