Aya Shimokozuru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aya Shimokozuru
Të dhënat personale
Emri i plotëAya Shimokozuru
Data e lindjes (1982-06-07) 7 Qershor, 1982 (38 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2004Speranza FC Takatsuki63(5)
2005–2008Tasaki Perule FC77(4)
2009Speranza FC Takatsuki14(1)
2010–2011TEPCO Mareeze18(3)
2012–2013Vegalta Sendai35(7)
Ekipi kombëtar
2004–2008Japonia28(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Aya Shimokozuru (下小鶴 綾 Shimokozuru Aya?, lindur më 7 Qershor 1982) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 28 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2004 10 0
2005 5 0
2006 11 0
2007 1 0
2008 1 0
Gjithsej 28 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]