Ayat-sur-Sioule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayat-sur-Sioule
Komunë
Vendndodhja
Ayat-sur-Sioule is located in Franca
Ayat-sur-Sioule
Ayat-sur-Sioule
46°03′02″V 2°53′27″L / 46.0506°V 2.8908°L / 46.0506; 2.8908Koordinatat: 46°03′02″V 2°53′27″L / 46.0506°V 2.8908°L / 46.0506; 2.8908
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Riom
Kantoni Saint-Gervais-d'Auvergne
Ndërbashkësia Cœur de Combrailles
Kryetari Michel Rieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.2 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 133 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63390
INSEE 63025


Ayat-sur-Sioule është një komunëFrancë. Ayat-sur-Sioule bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 14.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]