Aydoilles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aydoilles
Komunë
noform
Pamje nga Aydoilles
Stema_figura
Vendndodhja
Aydoilles is located in Franca
Aydoilles
Aydoilles
48°12′43″V 6°34′22″L / 48.211944°V 6.572778°L / 48.211944; 6.572778Koordinatat: 48°12′43″V 6°34′22″L / 48.211944°V 6.572778°L / 48.211944; 6.572778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Bruyères
Ndërbashkësia Est-Épinal Développement
Kryetari Pascal Mourey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10 km2
Lartësia 395 m (m.n.d.)
Popullsia 1104 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88600
INSEE 88026


Aydoilles është një komunëFrancë. Aydoilles bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 1104 banorë dhe sipërfaqe 10 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]