Ayette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayette
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ayette is located in Franca
Ayette
Ayette
44°42′39″V 0°28′51″P / 44.7108°V 0.4808°P / 44.7108; -0.4808Koordinatat: 44°42′39″V 0°28′51″P / 44.7108°V 0.4808°P / 44.7108; -0.4808
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Croisilles
Ndërbashkësia Sud Arrageois
Kryetari Yves Maréchal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.15 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Popullsia 313 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62116
INSEE 62068


Ayette është një komunëFrancë. Ayettebën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 313 banorë dhe sipërfaqe 5.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ayette – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale