Aynac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aynac
Komunë
noform
Pamje nga Aynac
Vendndodhja
Aynac is located in Franca
Aynac
Aynac
46°39′41″V 0°04′41″L / 46.6614°V 0.0781°L / 46.6614; 0.0781Koordinatat: 46°39′41″V 0°04′41″L / 46.6614°V 0.0781°L / 46.6614; 0.0781
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Figeac
Kantoni Lacapelle-Marival
Ndërbashkësia Causse Ségala-Limargue
Kryetari Jacques Andurand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.55 km2
Lartësia 351 m (m.n.d.)
Popullsia 573 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46120
INSEE 46012


Aynac është një komunëFrancë. Aynacbën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 573 banorë dhe sipërfaqe 21.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aynac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale