Ayrens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayrens
Komunë
noform
Pamje nga Ayrens
Vendndodhja
Ayrens is located in Franca
Ayrens
Ayrens
44°59′08″V 2°19′40″L / 44.985556°V 2.327778°L / 44.985556; 2.327778Koordinatat: 44°59′08″V 2°19′40″L / 44.985556°V 2.327778°L / 44.985556; 2.327778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Cantal
Qarku Arrondissement Aurillac
Kantoni Laroquebrou
Ndërbashkësia Aurillac
Kryetari Philippe Granier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.5 km2
Popullsia 564 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15250
INSEE 15016


Ayrens është një komunëFrancë. Ayrens bën pjesë në departamentin Cantalrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 564 banorë dhe sipërfaqe 25.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ayrens – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale