Ayron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayron
Komunë
noform
Pamje nga Ayron
Vendndodhja
Ayron is located in Franca
Ayron
Ayron
46°39′41″V 0°04′41″L / 46.661389°V 0.078056°L / 46.661389; 0.078056Koordinatat: 46°39′41″V 0°04′41″L / 46.661389°V 0.078056°L / 46.661389; 0.078056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Poitiers
Kantoni Vouillé
Ndërbashkësia Pays Vouglaisien
Kryetari Anne-Marie Guindu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.3 km2
Lartësia 139 m (m.n.d.)
Popullsia 1098 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86190
INSEE 86017


Ayron është një komunëFrancë. Ayron bën pjesë në departamentin Viennerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 1098 banorë dhe sipërfaqe 28.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ayron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale