Ayse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayse
Komunë
noform
Pamje nga Ayse
Stema_figura
Vendndodhja
Ayse is located in Franca
Ayse
Ayse
46°05′00″V 6°26′15″L / 46.083333°V 6.4375°L / 46.083333; 6.4375Koordinatat: 46°05′00″V 6°26′15″L / 46.083333°V 6.4375°L / 46.083333; 6.4375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Qarku Arrondissement Bonneville
Kantoni Bonneville
Ndërbashkësia Faucigny-Glières
Kryetari Jean-Pierre Mermin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.48 km2
Popullsia 1817 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74130
INSEE 74024


Ayse është një komunëFrancë. Ayse bën pjesë në departamentin Haute-Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1817 banorë (regjistrimi 1999) dhe sipërfaqe 10.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ayse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale