Azé, Saône-et-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azé
Komunë
noform
Pamje nga Azé
Vendndodhja
Azé is located in Franca
Azé
Azé
46°25′55″V 4°45′37″L / 46.431829°V 4.760222°L / 46.431829; 4.760222Koordinatat: 46°25′55″V 4°45′37″L / 46.431829°V 4.760222°L / 46.431829; 4.760222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Mâcon
Kantoni Lugny
Ndërbashkësia Mâconnais–Val de Saône
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.97 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 1019 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71260
INSEE 71016


Azé është një komunëFrancë. Azé bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 1019 banorë dhe sipërfaqe 14.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]