Azincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azincourt
Komunë
noform
Pamje nga Azincourt
Stema_figura
Vendndodhja
Azincourt is located in Franca
Azincourt
Azincourt
48°44′24″V 6°48′46″L / 48.74°V 6.8128°L / 48.74; 6.8128Koordinatat: 48°44′24″V 6°48′46″L / 48.74°V 6.8128°L / 48.74; 6.8128
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Montreuil-sur-Mer
Kantoni Le Parcq
Ndërbashkësia 7 Vallées Comm
Kryetari Nicola Pocolet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.46 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62310
INSEE 62066


Azincourt është një komunëFrancë. Azincourtbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka sipërfaqe 8.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]