Azur, Landes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azur
Komunë
noform
Pamje nga Azur
Vendndodhja
Azur is located in Franca
Azur
Azur
43°47′59″V 1°18′02″P / 43.7997°V 1.300556°P / 43.7997; -1.300556Koordinatat: 43°47′59″V 1°18′02″P / 43.7997°V 1.300556°P / 43.7997; -1.300556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Dax
Kantoni Soustons
Ndërbashkësia Maremne-Adour-Côte-Sud
Kryetari Michel Laussu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.94 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 575 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40140
INSEE 40021


Azur është një komunëFrancë. Azur bën pjesë në departamentin Landesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 575 banorë dhe sipërfaqe 16.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]