Azy-le-Vif

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azy-le-Vif
Komunë
Vendndodhja
Azy-le-Vif is located in Franca
Azy-le-Vif
Azy-le-Vif
46°47′11″V 3°13′49″L / 46.786389°V 3.230278°L / 46.786389; 3.230278Koordinatat: 46°47′11″V 3°13′49″L / 46.786389°V 3.230278°L / 46.786389; 3.230278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Nevers
Kantoni Saint-Pierre-le-Moûtier
Ndërbashkësia Nivernais Bourbonnais
Kryetari Jean-Luc Lorbat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.9 km2
Popullsia 226 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58240
INSEE 58021


Azy-le-Vif është një komunëFrancë. Azy-le-Vif bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 226 banorë dhe sipërfaqe 46.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]