Bâgé-la-Ville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bâgé-la-Ville
Komunë
noform
Pamje nga Bâgé-la-Ville
Stema_figura
Vendndodhja
Bâgé-la-Ville is located in Franca
Bâgé-la-Ville
Bâgé-la-Ville
46°18′56″V 4°56′43″L / 46.315555555556°V 4.9452777777778°L / 46.315555555556; 4.9452777777778Koordinatat: 46°18′56″V 4°56′43″L / 46.315555555556°V 4.9452777777778°L / 46.315555555556; 4.9452777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.68 km2
Popullsia 3154 banorë
Dendësia 79 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01380
INSEE 01025


Bâgé-la-Ville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Bâgé-la-Ville ka një popullsi prej 3154 banorë dhe sipërfaqe 39.68 km², me një dendësi prej 79 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]