Bâgé-le-Châtel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bâgé-le-Châtel
Komunë
noform
Pamje nga Bâgé-le-Châtel
Stema_figura
Vendndodhja
Bâgé-le-Châtel is located in Franca
Bâgé-le-Châtel
Bâgé-le-Châtel
46°18′28″V 4°55′46″L / 46.307777777778°V 4.9294444444444°L / 46.307777777778; 4.9294444444444Koordinatat: 46°18′28″V 4°55′46″L / 46.307777777778°V 4.9294444444444°L / 46.307777777778; 4.9294444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.88 km2
Popullsia 855 banorë
Dendësia 972 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01380
INSEE 01026


Bâgé-le-Châtel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Bâgé-le-Châtel ka një popullsi prej 855 banorë dhe sipërfaqe 0.88 km², me një dendësi prej 972 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]