Béligneux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Béligneux
Komunë
noform
Pamje nga Béligneux
Stema_figura
Vendndodhja
Béligneux is located in Franca
Béligneux
Béligneux
45°51′08″V 5°07′44″L / 45.852222222222°V 5.1288888888889°L / 45.852222222222; 5.1288888888889Koordinatat: 45°51′08″V 5°07′44″L / 45.852222222222°V 5.1288888888889°L / 45.852222222222; 5.1288888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.3 km2
Popullsia 3304 banorë
Dendësia 248 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01360
INSEE 01032


Béligneux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Béligneux ka një popullsi prej 3304 banorë dhe sipërfaqe 13.3 km², me një dendësi prej 248 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]