Bénévent-et-Charbillac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bénévent-et-Charbillac
Komunë
noform
Pamje nga Bénévent-et-Charbillac
Stema_figura
Vendndodhja
Bénévent-et-Charbillac is located in Franca
Bénévent-et-Charbillac
Bénévent-et-Charbillac
44°41′54″V 6°05′12″L / 44.698333333333°V 6.0866666666667°L / 44.698333333333; 6.0866666666667Koordinatat: 44°41′54″V 6°05′12″L / 44.698333333333°V 6.0866666666667°L / 44.698333333333; 6.0866666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1120 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05500
INSEE 05020


Bénévent-et-Charbillac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bénévent-et-Charbillac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale