Bézaudun-les-Alpes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bézaudun-les-Alpes
Komunë
noform
Pamje nga Bézaudun-les-Alpes
Stema_figura
Vendndodhja
Bézaudun-les-Alpes is located in Franca
Bézaudun-les-Alpes
Bézaudun-les-Alpes
43°48′27″V 7°05′46″L / 43.8075°V 7.0961111111111°L / 43.8075; 7.0961111111111Koordinatat: 43°48′27″V 7°05′46″L / 43.8075°V 7.0961111111111°L / 43.8075; 7.0961111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.44 km2
Popullsia 246 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06510
INSEE 06017


Bézaudun-les-Alpes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Bézaudun-les-Alpes ka një popullsi prej 246 banorë dhe sipërfaqe 21.44 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]