Bach, Lot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bach
Komunë
noform
Pamje nga Bach
Vendndodhja
Bach is located in Franca
Bach
Bach
43°14′43″V 0°56′20″L / 43.2453°V 0.9389°L / 43.2453; 0.9389Koordinatat: 43°14′43″V 0°56′20″L / 43.2453°V 0.9389°L / 43.2453; 0.9389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Cahors
Kantoni Lalbenque
Ndërbashkësia Pays de Lalbenque
Kryetari Pierre Burg
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.02 km2
Popullsia 173 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46230
INSEE 46013


Bach është një komunëFrancë. Bachbën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 173 banorë dhe sipërfaqe 21.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]