Bachant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bachant
Komunë
noform
Pamje nga Bachant
Stema_figura
Vendndodhja
Bachant is located in Franca
Bachant
Bachant
49°17′28″V 1°57′47″L / 49.2911°V 1.9631°L / 49.2911; 1.9631Koordinatat: 49°17′28″V 1°57′47″L / 49.2911°V 1.9631°L / 49.2911; 1.9631
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Berlaimont
Ndërbashkësia Maubeuge Val de Sambre
Kryetari Jean Gandibleux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.37 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 2393 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59138
INSEE 59041


Bachant është një komunëFrancë. Bachantbën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 2393 banorë dhe sipërfaqe 9.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bachant – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale