Bachy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bachy
Komunë
noform
Pamje nga Bachy
Stema_figura
Vendndodhja
Bachy is located in Franca
Bachy
Bachy
49°09′37″V 4°20′21″L / 49.1603°V 4.3392°L / 49.1603; 4.3392Koordinatat: 49°09′37″V 4°20′21″L / 49.1603°V 4.3392°L / 49.1603; 4.3392
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Lille
Kantoni Cysoing
Ndërbashkësia Pays de Pévèle
Kryetari Philippe Delcourt
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.41 km2
Lartësia 73 m (m.n.d.)
Popullsia 1436 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59830
INSEE 59042


Bachy është një komunëFrancë. Bachybën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1436 banorë dhe sipërfaqe 6.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bachy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale