Badailhac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Badailhac
Komunë
Vendndodhja
Badailhac is located in Franca
Badailhac
Badailhac
44°55′12″V 2°37′32″L / 44.92°V 2.6256°L / 44.92; 2.6256Koordinatat: 44°55′12″V 2°37′32″L / 44.92°V 2.6256°L / 44.92; 2.6256
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Cantal
Qarku Arrondissement Aurillac
Kantoni Vic-sur-Cère
Ndërbashkësia Cère et Goul en Carladès
Kryetari Georges Laporte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.48 km2
Lartësia 950 m (m.n.d.)
Popullsia 115 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15800
INSEE 15017


Badailhac është një komunëFrancë. Badailhacbën pjesë në departamentin Cantalrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 115 banorë dhe sipërfaqe 12.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]