Baden, Morbihan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baden
Komunë
noform
Pamje nga Baden
Stema_figura
Vendndodhja
Baden is located in Franca
Baden
Baden
47°37′10″V 2°55′08″P / 47.619444°V 2.918889°P / 47.619444; -2.918889Koordinatat: 47°37′10″V 2°55′08″P / 47.619444°V 2.918889°P / 47.619444; -2.918889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Morbihan
Qarku Arrondissement Vannes
Kantoni Vannes-Ouest
Ndërbashkësia Pays de Vannes
Kryetari Maurice Nicolazic
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.53 km2
Popullsia 4077 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 56870
INSEE 56008


Baden është një komunëFrancë. Baden bën pjesë në departamentin Morbihanrajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 4077 banorë dhe sipërfaqe 23.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]