Badménil-aux-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Badménil-aux-Bois
Komunë
noform
Pamje nga Badménil-aux-Bois
Vendndodhja
Badménil-aux-Bois is located in Franca
Badménil-aux-Bois
Badménil-aux-Bois
48°18′11″V 6°31′12″L / 48.303056°V 6.52°L / 48.303056; 6.52Koordinatat: 48°18′11″V 6°31′12″L / 48.303056°V 6.52°L / 48.303056; 6.52
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Châtel-sur-Moselle
Ndërbashkësia Moyenne Moselle
Kryetari Armand Mandra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.14 km2
Popullsia 145 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88330
INSEE 88027


Badménil-aux-Bois është një komunëFrancë. Badménil-aux-Bois bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 145 banorë dhe sipërfaqe 9.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]