Baffie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baffie
Komunë
Vendndodhja
Baffie is located in Franca
Baffie
Baffie
45°28′22″V 3°49′41″L / 45.472778°V 3.828056°L / 45.472778; 3.828056Koordinatat: 45°28′22″V 3°49′41″L / 45.472778°V 3.828056°L / 45.472778; 3.828056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Ambert
Kantoni Viverols
Ndërbashkësia La Vallée de l'Ance
Kryetari Christian Guenole
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.62 km2
Lartësia 850 m (m.n.d.)
Popullsia 117 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63600
INSEE 63027


Baffie është një komunëFrancë. Baffie bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 117 banorë dhe sipërfaqe 10.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baffie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale