Bagat-en-Quercy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagat-en-Quercy
Komunë
Vendndodhja
Bagat-en-Quercy is located in Franca
Bagat-en-Quercy
Bagat-en-Quercy
43°07′27″V 2°59′30″L / 43.1242°V 2.9917°L / 43.1242; 2.9917Koordinatat: 43°07′27″V 2°59′30″L / 43.1242°V 2.9917°L / 43.1242; 2.9917
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Cahors
Kantoni Montcuq
Ndërbashkësia Canton de Montcuq
Kryetari Bernard Fournier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.63 km2
Lartësia 265 m (m.n.d.)
Popullsia 194 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46800
INSEE 46014


Bagat-en-Quercy është një komunëFrancë. Bagat-en-Quercybën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 194 banorë dhe sipërfaqe 16.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]