Bagert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagert
Komunë
Vendndodhja
Bagert is located in Franca
Bagert
Bagert
43°04′44″V 1°04′59″L / 43.0789°V 1.0831°L / 43.0789; 1.0831Koordinatat: 43°04′44″V 1°04′59″L / 43.0789°V 1.0831°L / 43.0789; 1.0831
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Saint-Girons
Kantoni Sainte-Croix-Volvestre
Ndërbashkësia Volvestre Ariégeois
Kryetari Jean-Claude Dubois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.28 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 59 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9230
INSEE 9033


Bagert është një komunëFrancë. Bagert bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 59 banorë dhe sipërfaqe 3.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bagert – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale