Bagneaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagneaux
Komunë
Vendndodhja
Bagneaux is located in Franca
Bagneaux
Bagneaux
48°14′02″V 3°35′44″L / 48.2338°V 3.5955°L / 48.2338; 3.5955Koordinatat: 48°14′02″V 3°35′44″L / 48.2338°V 3.5955°L / 48.2338; 3.5955
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Sens
Kantoni Villeneuve-l'Archevêque
Ndërbashkësia La Vanne et le Pays d'Othe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.24 km2
Popullsia 232 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89190
INSEE 89027


Bagneaux është një komunëFrancë. Bagneaux bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 232 banorë dhe sipërfaqe 16.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]