Bagneux-la-Fosse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagneux-la-Fosse
Qytet
Vendndodhja
Bagneux-la-Fosse is located in Franca
Bagneux-la-Fosse
Bagneux-la-Fosse
47°59′36″V 4°17′55″L / 47.9933°V 4.2986°L / 47.9933; 4.2986Koordinatat: 47°59′36″V 4°17′55″L / 47.9933°V 4.2986°L / 47.9933; 4.2986
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Les Riceys
Ndërbashkësia Région des Riceys
Kryetari Francis Carre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.93 km2
Lartësia 225 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 10025


Bagneux-la-Fosse është një komunëFrancë. Bagneux-la-Fosse bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 175 banorë dhe sipërfaqe 22.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]