Bagnols, Puy-de-Dôme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagnols
Komunë
Vendndodhja
Bagnols is located in Franca
Bagnols
Bagnols
45°30′04″V 2°37′59″L / 45.5011°V 2.6331°L / 45.5011; 2.6331Koordinatat: 45°30′04″V 2°37′59″L / 45.5011°V 2.6331°L / 45.5011; 2.6331
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Issoire
Kantoni La Tour-d'Auvergne
Ndërbashkësia Sancy-Artense
Kryetari Gérard Marion
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.46 km2
Lartësia 850 m (m.n.d.)
Popullsia 496 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63810
INSEE 63028


Bagnols është një komunëFrancë. Bagnols bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 496 banorë dhe sipërfaqe 42.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]