Bagnols-en-Forêt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagnols-en-Forêt
Komunë
noform
Pamje nga Bagnols-en-Forêt
Stema_figura
Vendndodhja
Bagnols-en-Forêt is located in Franca
Bagnols-en-Forêt
Bagnols-en-Forêt
44°09′44″V 4°37′09″L / 44.1623°V 4.6193°L / 44.1623; 4.6193Koordinatat: 44°09′44″V 4°37′09″L / 44.1623°V 4.6193°L / 44.1623; 4.6193
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Qarku Arrondissement Draguignan
Kantoni Fréjus
Kryetari Michel Tosan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.9 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 2174 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 83600
INSEE 83008


Bagnols-en-Forêt është një komunëFrancë. Bagnols-en-Forêtbën pjesë në departamentin Varrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 2174 banorë dhe sipërfaqe 42.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]