Bagnot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagnot
Komunë
noform
Pamje nga Bagnot
Vendndodhja
Bagnot is located in Franca
Bagnot
Bagnot
47°03′36″V 5°04′35″L / 47.06°V 5.076389°L / 47.06; 5.076389Koordinatat: 47°03′36″V 5°04′35″L / 47.06°V 5.076389°L / 47.06; 5.076389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Beaune
Kantoni Seurre
Ndërbashkësia Rives de Saône
Kryetari Mary-Claude Thurillat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.57 km2
Lartësia 197 m (m.n.d.)
Popullsia 129 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21700
INSEE 21042


Bagnot është një komunëFrancë. Bagnot bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 129 banorë dhe sipërfaqe 12.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bagnot – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale