Baguer-Morvan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baguer-Morvan
Komunë
noform
Pamje nga Baguer-Morvan
Stema_figura
Vendndodhja
Baguer-Morvan is located in Franca
Baguer-Morvan
Baguer-Morvan
48°31′30″V 1°46′26″P / 48.525°V 1.773889°P / 48.525; -1.773889Koordinatat: 48°31′30″V 1°46′26″P / 48.525°V 1.773889°P / 48.525; -1.773889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Saint-Malo
Kantoni Dol-de-Bretagne
Ndërbashkësia Pays de Dol et de la Baie du Mont Saint-Michel
Kryetari Jean-Paul Érard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.11 km2
Popullsia 1519 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35120
INSEE 35009


Baguer-Morvan është një komunëFrancë. Baguer-Morvanbën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 1519 banorë dhe sipërfaqe 23.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]