Baguer-Pican

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baguer-Pican
Komunë
noform
Pamje nga Baguer-Pican
Vendndodhja
Baguer-Pican is located in Franca
Baguer-Pican
Baguer-Pican
48°33′09″V 1°41′57″P / 48.5525°V 1.699167°P / 48.5525; -1.699167Koordinatat: 48°33′09″V 1°41′57″P / 48.5525°V 1.699167°P / 48.5525; -1.699167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Saint-Malo
Kantoni Dol-de-Bretagne
Ndërbashkësia Pays de Dol et de la Baie du Mont Saint-Michel
Kryetari Denise Mainsard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.63 km2
Popullsia 1316 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35120
INSEE 35010


Baguer-Pican është një komunëFrancë. Baguer-Pican bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 1316 banorë dhe sipërfaqe 15.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]