Bahus-Soubiran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bahus-Soubiran
Komunë
noform
Pamje nga Bahus-Soubiran
Vendndodhja
Bahus-Soubiran is located in Franca
Bahus-Soubiran
Bahus-Soubiran
43°40′29″V 0°21′18″P / 43.6747°V 0.355°P / 43.6747; -0.355Koordinatat: 43°40′29″V 0°21′18″P / 43.6747°V 0.355°P / 43.6747; -0.355
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Akuitania e Re
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-Marsan
Kantoni Aire-sur-l'Adour
Ndërbashkësia CC d'Aire-sur-l'Adour
Kryetari Lalanne Joël
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.53 km2
Lartësia 113 m (m.n.d.)
Popullsia 361 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40320
INSEE 40022


Bahus-Soubiran është një komunëFrancë. Bahus-Soubiran bën pjesë në departamentin Landesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 361 banorë dhe sipërfaqe 14.53 km².

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1962351—    
1968388+10.5%
1975365−5.9%
1982327−10.4%
1990326−0.3%
1999303−7.1%
2006347+14.5%
2009361+4.0%


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]