Baignes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baignes
Komunë
Vendndodhja
Baignes is located in Franca
Baignes
Baignes
47°35′09″V 6°03′02″L / 47.585833°V 6.050556°L / 47.585833; 6.050556Koordinatat: 47°35′09″V 6°03′02″L / 47.585833°V 6.050556°L / 47.585833; 6.050556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin
Ndërbashkësia Les Combes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.87 km2
Popullsia 102 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70000
INSEE 70047


Baignes është një komunëFrancë. Baignes bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 102 banorë dhe sipërfaqe 2.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baignes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale