Baigneux-les-Juifs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baigneux-les-Juifs
Komunë
noform
Pamje nga Baigneux-les-Juifs
Stema_figura
Vendndodhja
Baigneux-les-Juifs is located in Franca
Baigneux-les-Juifs
Baigneux-les-Juifs
47°36′03″V 4°39′00″L / 47.600833°V 4.65°L / 47.600833; 4.65Koordinatat: 47°36′03″V 4°39′00″L / 47.600833°V 4.65°L / 47.600833; 4.65
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Baigneux-les-Juifs
Ndërbashkësia Pays Châtillonnais
Kryetari Michèle Bargeot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.47 km2
Lartësia 404 m (m.n.d.)
Popullsia 258 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21450
INSEE 21043


Baigneux-les-Juifs është një komunëFrancë. Baigneux-les-Juifs bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 258 banorë dhe sipërfaqe 12.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]